Bankaların Toplu Ödeme Sistemleri Olduğunu Biliyor Musunuz?

COA tarafından tarihinde yayınlandı

Tüm işletmeler için cari hesap ödemeleri her zaman sorun olmuştur. Online bankacılık sistemlerinin gelişmesi ile bu bir nebze rahatlasa da, limit ve yetki problemleri ve yapılan havale/eft sayılarının artmasından dolayı tek tuşla toplu ödeme yapsak, tek talimatla işi bitirsek , gitti mi gitmedi mi çok düşünmesek şeklinde sorular kafamızda belirdi.

Bu sorunu anlayan bilen bankalarımız hemen çözümler üretmeye başladılar. Bununla birlikte bir çok banka toplu ödeme sistemleri geliştirdi. Bu sayede TL ve Yabancı para ödemeleri kolaylıkla yapılmaya başladı. Bu kimiz zaman bir dosya hazırlama yoluyla oluyor kimi zaman erp programları yardımcılığıyla oluyor, kimiz zamanda bankaların kendi oluşturduğu mini yazılımlarla oluyor. Avantajları ödemelerin çok fazla el değmeden yapılıyor olması ve rakamsal hatalara çok daha kapalı olması. Bu konu hakkında ileride daha detaylı bilgilendirmeler yapacağım.

Konuyla ilgilenenler bana veya çalışmakta olduğu bankalara ulaşabilirler.Her türlü sorunuza elimden geldiğinizce yanıt vermeye çalışacağım.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir